Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2026

Trzeboś

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Justyna, we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w środę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
2. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 7.00, 10.30 z procesją do czterech ołtarzy i o 15.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, tak jak w tamtym roku, a strażaków o pomoc w zabezpieczeniu bezpieczeństwa procesji. Zapraszamy do udziału dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, a zwłaszcza dzieci komunijne w swoich strojach.
4. Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 10.30.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Msze Święte zarówno w piątek jak i w sobotę o 6.30 i 18.00.
6. Odwiedziny chorych będą w piątek od 8.30 zarówno Grupa ks. Proboszcza jak i Grupa ks. Pawła.
7. W sobotę z racji oktawy Bożego Ciała Nabożeństwo Fatimskie połączone z Procesją Eucharystyczną.
8. W czerwcu wracamy do porządku Mszy Świętych: poniedziałek, środa, piątek wieczór, a wtorek, czwartek i sobota rano – z wyjątkiem Oktawy Bożego Ciała, kiedy Msze z procesją będą wieczorem.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła następującym osobom: Maria Cisek, Maria Drapała, Beata Dziadosz, Władysława Piekło i Waldemar Kraska.
10. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejnych mieszkańców z ulicy Górnej.
11. W regionie są organizowane pielgrzymki jedna do Chorwacji w lipcu (tel. 503850998) druga do Francji we wrześniu (609046084).
12. Znaleziono w obejściu kościoła klucze. Są do odbioru w zakrystii.

Podlas

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Justyna, we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w środę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o 9.00 z procesją wokół kościoła, natomiast w kościele parafialnym Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy o 10.30.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.15, a o 17.00 Msza Święta.
4. Odwiedziny chorych będą w piątek od 8.30 zarówno Grupa ks. Proboszcza jak i Grupa ks. Pawła.
5. W sobotę z racji oktawy Bożego Ciała Nabożeństwo Fatimskie połączone z Procesją Eucharystyczną w kościele parafialnym.
6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii dzieci z klasy czwartej.
7. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy Sylwię Cymerys i Józefę Jacek.

do użytku wewnętrznego parafii