Ogłoszenia duszpasterskie – 3.05.2026

Trzeboś

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy o 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski.
3. Przypominamy, że względu na nabożeństwa majowe, które są o godz. 17.30 przez cały miesiąc Msze Święte będą tylko wieczorem.
4. W poniedziałek 4 maja na majówkę i Mszę Św. zapraszamy młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej zostaną im wręczone indeksy ze świadectwem bierzmowania.
5. Także w poniedziałek o 19.00 Spotkanie Grupy Biblijnej. Będziemy rozważać dalszy ciąg Ewangelii św. Marka.
6. W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja od 17.00, o 17.30 majówka, a po niej Msza Święta.
7. W sobotę z racji wypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Floriana na Mszy Św. o 18.00 będziemy się modlić za druhów i druhny strażaków z OSP w Trzebosi. Zapraszamy ich samych, ich rodziny i wszystkich, którzy chcą im wyrazić wdzięczność za służbę dla naszej lokalnej społeczności.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła następującym osobom: Dorota Bełz, Barbara Jacek, Beata Plizga, Anna Rembisz, Kornelia Rembisz, Jadwiga Plizga, Małorzata Ciesek.
9. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców z ulicy Górnej.
10. Pan Sołtys informuje, że w niedzielę 10 maja br. o 11.45 w Zespole Szkół w Trzebosi odbędzie się zebranie wiejskie. Porządek tego spotkania znajduje się w gablocie i na naszych stronach internetowych. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność Panu Sołtysowi za koordynacje wycinki drzew na starym cmentarzu. Bóg zapłać.

Podlas

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy zmiana tajemnic różańcowych, składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski.
3. Przypominamy, że względu na nabożeństwa majowe, które są o godz. 17.30 przez cały miesiąc Msze Święte w kościele parafialnym będą tylko wieczorem. Śpiew litanii do Matki Bożej tutaj w kaplicy codziennie o 17.30.
4. W poniedziałek 4 maja na majówkę i Mszę Św. do kościoła parafialnego zapraszamy młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej zostaną im wręczone indeksy ze świadectwem bierzmowania.
5. W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja w kościele parafialnym od 17.00, o 17.30 majówka, a po niej Msza Święta.
6. W piątek o 16.00 próba dzieci przed I Komunią Świętą.
7. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie kaplicy. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy Stanisławę Sroczyk i Wiesławę Cisek.

do użytku wewnętrznego parafii